MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
05.00 am - 06.00 am Cardio Circuit05.20 am - 06.20 am
Robert Koluka
Spinning05.20 am - 06.20 amSpinning05.20 am - 06.20 am

Cardio Circuit05.30 am - 06.30 am
Spinning05.20 am - 06.20 am
Paula L
Spinning05.20 am - 06.20 am
06.00 am - 07.00 am
07.00 am - 08.00 am
08.00 am - 09.00 am Water Aerobics08.30 am - 09.30 am
Lucinda


Spinning09.15 am - 10.00 am
Brenda Farrell


Step and Strength09.15 am - 10.15 am
Sue


Fit Kids09.30 am - 10.00 am

Power Water09.40 am - 10.30 am

Beginning Pilates10.15 am - 11.15 am
Cherlyn Wichser


Barre Body11.15 am - 12.10 pm
Cherlyn Wichser


Spinning12.10 pm - 12.55 pm
Water Aerobics08.30 am - 09.30 am
Jean


Spinning09.15 am - 10.15 am
Brenda Farrell


Fit Kids09.30 am - 10.00 am
Lisa


Just Dance10.15 am - 11.00 am
Kerry Johnson
Water Aerobics08.30 am - 09.30 am
Brenda Farrell


Zumba09.10 am - 10.10 am

Spinning09.15 am - 10.05 am
Sue


Fit Kids09.30 am - 10.00 am
Lisa


Sculpt and Strength10.15 am - 11.15 am
Sue
Cardio Circuit08.00 am - 09.00 am
Kris Keykal


Spinning08.00 am - 09.00 am
Jennie


Water Aerobics08.30 am - 09.30 am
Lucinda


Intermediate Step09.00 am - 10.00 am
Intermediate Step08.00 am - 09.00 am
09.00 am - 10.00 am Sculpt and Strength09.15 am - 10.15 am
Kerry Johnson


Functional Fitness10.15 am - 11.00 am
Cardio Circuit09.15 am - 10.15 am
Kelly


Pilates Plus10.15 am - 11.15 am
Cherlyn Wichser


Functional Fitness11.15 am - 12.00 pm
10.00 am - 11.00 am Kickboxing10.10 am - 11.00 am
11.00 am - 12.00 pm Yoga11.00 am - 12.00 pm
Kim Thomas
12.00 pm - 01.00 pm Spinning12.10 pm - 01.00 pmSculpt and Strength12.10 pm - 01.00 pm
Kerry Johnson
01.00 pm - 02.00 pm
02.00 pm - 03.00 pm
03.00 pm - 04.00 pm Zumba03.30 pm - 04.30 pm

Cardio Circuit04.30 pm - 05.30 pm
04.00 pm - 05.00 pm Sculpt and Strength04.45 pm - 05.30 pm

Spinning05.30 pm - 06.30 pm
Kelly


Intermediate Step05.30 pm - 06.30 pm

Water Aerobics06.00 pm - 06.55 pm

Gentle Yoga06.35 pm - 07.35 pm
Zumba04.30 pm - 05.30 pm

Introduction to Spinning05.00 pm - 05.45 pm
Margaret Smith


Barre05.30 pm - 06.15 pm
Paula Dingle
Spinning04.30 pm - 05.20 pm

Sculpt and Strength04.45 pm - 05.30 pm
Janine
Zumba04.30 pm - 05.30 pm

Cardio Circuit05.45 pm - 06.30 pm
Kris Keykal


Kids Yoga06.30 pm - 07.30 pm
Lisa
Spinning04.30 pm - 05.30 pm
Heather
05.00 pm - 06.00 pm
06.00 pm - 07.00 pm Water Aerobics06.00 pm - 07.00 pm
Paula Dingle


Yoga06.00 pm - 07.00 pm
07.00 pm - 08.00 pm
Click on the class name to get additional info

Monday

Tuesday

Wednesday

Thursday

Friday

Saturday

Sunday

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
Click on the class name to get additional info
MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
11.00 am - 12.00 pm Barre Body11.15 am - 12.10 pm
Cherlyn Wichser
12.00 pm - 01.00 pm
Click on the class name to get additional info

Monday

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
05.00 pm - 06.00 pm Barre05.30 pm - 06.15 pm
Paula Dingle
06.00 pm - 07.00 pm
Click on the class name to get additional info

Tuesday

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
Click on the class name to get additional info
MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
10.00 am - 11.00 am Beginning Pilates10.15 am - 11.15 am
Cherlyn Wichser
11.00 am - 12.00 pm
Click on the class name to get additional info

Monday

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
05.00 am - 06.00 am Cardio Circuit05.20 am - 06.20 am
Robert Koluka
Cardio Circuit05.30 am - 06.30 am
06.00 am - 07.00 am
07.00 am - 08.00 am
08.00 am - 09.00 am Cardio Circuit08.00 am - 09.00 am
Kris Keykal
09.00 am - 10.00 am Cardio Circuit09.15 am - 10.15 am
Kelly
10.00 am - 11.00 am
11.00 am - 12.00 pm
12.00 pm - 01.00 pm
01.00 pm - 02.00 pm
02.00 pm - 03.00 pm
03.00 pm - 04.00 pm
04.00 pm - 05.00 pm Cardio Circuit04.30 pm - 05.30 pm
05.00 pm - 06.00 pm Cardio Circuit05.45 pm - 06.30 pm
Kris Keykal
06.00 pm - 07.00 pm
Click on the class name to get additional info

Monday

Wednesday

Thursday

Saturday

Sunday

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
09.00 am - 10.00 am Fit Kids09.30 am - 10.00 amFit Kids09.30 am - 10.00 am
Lisa
Fit Kids09.30 am - 10.00 am
Lisa
Click on the class name to get additional info

Monday

Wednesday

Friday

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
10.00 am - 11.00 am Functional Fitness10.15 am - 11.00 am
11.00 am - 12.00 pm Functional Fitness11.15 am - 12.00 pm
Click on the class name to get additional info

Tuesday

Thursday

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
06.00 pm - 07.00 pm Gentle Yoga06.35 pm - 07.35 pm
07.00 pm - 08.00 pm
Click on the class name to get additional info

Monday

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
Click on the class name to get additional info
MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
08.00 am - 09.00 am Intermediate Step08.00 am - 09.00 am
09.00 am - 10.00 am Intermediate Step09.00 am - 10.00 am
10.00 am - 11.00 am
11.00 am - 12.00 pm
12.00 pm - 01.00 pm
01.00 pm - 02.00 pm
02.00 pm - 03.00 pm
03.00 pm - 04.00 pm
04.00 pm - 05.00 pm
05.00 pm - 06.00 pm Intermediate Step05.30 pm - 06.30 pm
06.00 pm - 07.00 pm
Click on the class name to get additional info

Monday

Saturday

Sunday

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
05.00 pm - 06.00 pm Introduction to Spinning05.00 pm - 05.45 pm
Margaret Smith
Click on the class name to get additional info

Tuesday

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
10.00 am - 11.00 am Just Dance10.15 am - 11.00 am
Kerry Johnson
Click on the class name to get additional info

Wednesday

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
10.00 am - 11.00 am Kickboxing10.10 am - 11.00 am
Click on the class name to get additional info

Saturday

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
06.00 pm - 07.00 pm Kids Yoga06.30 pm - 07.30 pm
Lisa
07.00 pm - 08.00 pm
Click on the class name to get additional info

Thursday

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
10.00 am - 11.00 am Pilates Plus10.15 am - 11.15 am
Cherlyn Wichser
11.00 am - 12.00 pm
Click on the class name to get additional info

Thursday

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
09.00 am - 10.00 am Power Water09.40 am - 10.30 am
10.00 am - 11.00 am
Click on the class name to get additional info

Monday

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
Click on the class name to get additional info
MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
09.00 am - 10.00 am Sculpt and Strength09.15 am - 10.15 am
Kerry Johnson
10.00 am - 11.00 am Sculpt and Strength10.15 am - 11.15 am
Sue
11.00 am - 12.00 pm
12.00 pm - 01.00 pm Sculpt and Strength12.10 pm - 01.00 pm
Kerry Johnson
01.00 pm - 02.00 pm
02.00 pm - 03.00 pm
03.00 pm - 04.00 pm
04.00 pm - 05.00 pm Sculpt and Strength04.45 pm - 05.30 pmSculpt and Strength04.45 pm - 05.30 pm
Janine
05.00 pm - 06.00 pm
Click on the class name to get additional info

Monday

Tuesday

Wednesday

Thursday

Friday

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
05.00 am - 06.00 am Spinning05.20 am - 06.20 amSpinning05.20 am - 06.20 amSpinning05.20 am - 06.20 am
Paula L
Spinning05.20 am - 06.20 am
06.00 am - 07.00 am
07.00 am - 08.00 am
08.00 am - 09.00 am Spinning08.00 am - 09.00 am
Jennie
09.00 am - 10.00 am Spinning09.15 am - 10.00 am
Brenda Farrell
Spinning09.15 am - 10.15 am
Brenda Farrell
Spinning09.15 am - 10.05 am
Sue
10.00 am - 11.00 am
11.00 am - 12.00 pm
12.00 pm - 01.00 pm Spinning12.10 pm - 12.55 pmSpinning12.10 pm - 01.00 pm
01.00 pm - 02.00 pm
02.00 pm - 03.00 pm
03.00 pm - 04.00 pm
04.00 pm - 05.00 pm Spinning04.30 pm - 05.20 pmSpinning04.30 pm - 05.30 pm
Heather
05.00 pm - 06.00 pm Spinning05.30 pm - 06.30 pm
Kelly
06.00 pm - 07.00 pm
Click on the class name to get additional info

Monday

Tuesday

Wednesday

Thursday

Friday

Saturday

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
09.00 am - 10.00 am Step and Strength09.15 am - 10.15 am
Sue
10.00 am - 11.00 am
Click on the class name to get additional info

Monday

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
Click on the class name to get additional info
MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
08.00 am - 09.00 am Water Aerobics08.30 am - 09.30 am
Lucinda
Water Aerobics08.30 am - 09.30 am
Jean
Water Aerobics08.30 am - 09.30 am
Brenda Farrell
Water Aerobics08.30 am - 09.30 am
Lucinda
09.00 am - 10.00 am
10.00 am - 11.00 am
11.00 am - 12.00 pm
12.00 pm - 01.00 pm
01.00 pm - 02.00 pm
02.00 pm - 03.00 pm
03.00 pm - 04.00 pm
04.00 pm - 05.00 pm
05.00 pm - 06.00 pm
06.00 pm - 07.00 pm Water Aerobics06.00 pm - 06.55 pmWater Aerobics06.00 pm - 07.00 pm
Paula Dingle
Click on the class name to get additional info

Monday

Wednesday

Friday

Saturday

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
11.00 am - 12.00 pm Yoga11.00 am - 12.00 pm
Kim Thomas
12.00 pm - 01.00 pm
01.00 pm - 02.00 pm
02.00 pm - 03.00 pm
03.00 pm - 04.00 pm
04.00 pm - 05.00 pm
05.00 pm - 06.00 pm
06.00 pm - 07.00 pm Yoga06.00 pm - 07.00 pm
Click on the class name to get additional info

Tuesday

Wednesday

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
Click on the class name to get additional info
MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
09.00 am - 10.00 am Zumba09.10 am - 10.10 am
10.00 am - 11.00 am
11.00 am - 12.00 pm
12.00 pm - 01.00 pm
01.00 pm - 02.00 pm
02.00 pm - 03.00 pm
03.00 pm - 04.00 pm Zumba03.30 pm - 04.30 pm
04.00 pm - 05.00 pm Zumba04.30 pm - 05.30 pmZumba04.30 pm - 05.30 pm
05.00 pm - 06.00 pm
Click on the class name to get additional info

Tuesday

Thursday

Friday

Sunday